پربیننده ترین مطالب

بازی فکری


بازی فکری کودک، چیزی بیشتر از یک یک بازی معمولی است. این بازی‌ها تمرینات حیاتی را برای رویش هوش فرزند دلبند شما فراهم می‌کنند. بازی‌های فکری با تنوع و تکرار می‌توانند سطح شناختی، ظرفیت ذخیره‌سازی داده و چابکی مغز کودکان را بالا ببرند. علاوه بر این به کودکان کمک می‌کنند تا دایره لغات و درک خود را بهبود بخشند. در محیط خانه، بازی‌های فکری، ربط قوی‌تری بین والدین و فرزندان احداث می‌کنند و باعث می‌شوند کودکان در بیان خود با ثقه به نفس و آرامش بیشتری حرکت کنند.

برای رهنمونی سریعتر شما ما 6 دسته بندی مختلف از بازی فکری نوباوه داریم که میتوانید از بیدار آنها تعیین کنید همچنین اگر تنها رده سنی برای شما اهمیت دارد می توانید از فیلتر ها به‌خاطر محصور کردن نمایش استفاده کنید :

برای اینکه بتوانید بهترین بازی فکری را برای فرزند دلبند خود انتخاب کنید، ضرور است تا یکسری ویژگی‌ها را برای آن در نظر بگیرید. این ویژگی‌ها عبارتند از:

بازی فکری کاتامینو

دانلود بازی فکری و سرگرمی | بهترین بازی فکری -

همیشه بهتر است برای بازی فکری کودک، گزینه‌هایی را انتخاب کنید که تنوع بیشتری دارند. این مختصه سبب می‌شود تا بتوانید آموزش‌های بیشتری به فرزند نفس ارائه کنید و مهارت‌های او را بسط دهید. بازی‌های فکری که گوناگونی بیشتری در روند بازی دارند ،می‌توانند مغز کودکان را تحریک کنند و موضوع‌ها مختلف را به آن‌ها آموزش دهند.

یک بازی فکری خوب باید مقیاس‌پذیر باشد. همانطور که کودک ذکر می‌گیرد، باید بتواند بر زمینه پیشرفت خود به سطح بالاتری برود. بازی‌های فکری باز باید دارای ویژگی‌هایی باشند که به صراحت پیشرفت کودک را ردیابی کند تا والدین بدانند باید چهره کدام استعداد و توانایی او تمرکز بیشتری داشته باشند. بازی فکری چنین باید بر اساس گروه‌های سنی مشخصی طبقه‌بندی شده باشد.

ایمنی کودکان در مقایسه با میزان تعامل آن‌ها با بازی فکری اولویت دارد. به همین دلیل هنگام بازی فکری کودک باید از بی‌ترس بودن قطعات بازی و بهداشتی بودن آن‌ها مطمئن شوید. زیرا بازی کردن نباید سلامت فرزند شما را به خطر بیندازد. مدام بازی‌هایی برای بچه خود انتخاب کنید که از مواد اولیه درجه یک ساخته شده‌اند و قطعات آن درشت و دارای لبه‌های گرد و نرم هستند. همچنین رنگ بکار رفته در این بازی‌ها نباید حاوی مواد سمی و مضر باشد

دانلود بازی فکری خارجی | بهترین بازی فکری 3 سال به بالا  -

و انتخاب سباب بازی پسرانه یا سباب بازی دخترانه محدود نشویم.

برای انتخاب اسباب بازی برای این گروه سنی، حتما باید ویژگی های رشدی آنها را بشناسید

و بر اساس این شناخت اقدام به دستگاه بازی کنید.

خرید بازی فکری پازل می تواند گزینه مناسبی برای این گروه سنی باشد.

اگر باز هم دنبال ایده برای سامان بازی کودکان 5 ساله هستید،

به لگوی کودکانه هم فکر کنید. لگوهای این طبقه سنی با الگوهایی که نه خیلی ساده هستند

از طریق بازی این مهارت ها را یاد گرفته اند، به احتمال زیاد در سن مدرسه کمتر به مشکل بر می خورند.

حلقه‌ی هوش یکی از معروف‌ترین بازی‌هایی است 

این ‌بازی شامل یک میله‌ مخروطی و تعدادی حلقه‌ رنگی‌ است.

کودک برای انجام بازی باید حلقه‌ها را به‌ترتیب اندازه از بزرگ به کوچک وارد میله کند.

شاید به‌نظرتان بازی پیش‌پاافتاده‌ای بیاید، اما مطمئن باشید

کودک با انجام این بازی در درجه‌ بدو با مفاد رنگ و اندازه آشنا می‌شود